До уваги працівників ДНЗ! Проголосуймо за своїх!

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2015 рік, з метою активізації освітньої роботи дошкільних навчальних закладів з патріотичного виховання дітей, з 01 червня до 01 вересня поточного року проводиться в режимі он-лайн фестиваль-огляд матеріалів з досвіду роботи педагогів за темою «Україна – рідний край». Васильківський ДНЗ № 3 "Джерельце" приймає участь у цьому конкурсі. Просимо вийти за посиланням: 

http://nz.pedpresa.com.ua/edu/2550  і проголосувати за своїх.

Приєднуємося до акції!

З 25 травня по 5 червня 2015 року триватиме Всеукраїнська акція «Чужих дітей не буває». Організатори акції МОН України спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти»ініціюють проведення заходу до Міжнародного дня захисту дітей.

Download
умови акції.docx
Microsoft Word Document 12.1 KB

До уваги керівників ДНЗ! 

Радимо ознайомитись із листом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2015 року № 1/9-249 "Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015-2016 навчальному році" та листом від 28.04.2015 року № 1/9-215 "Щодо обліку дітей дошкільного віку", наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 року № 446 "Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину у ДНЗ" у рубриці "Нормативно-правова база".

День вишиванки у Васильківських ДНЗ.

21 травня 2015 року  Васильківські ДНЗ відзначили День вишиванки. У закладах пройшли "Паради вишиванок", музичні розваги, вечорниці, заняття. Діти виготовляли макети вишиванок з кольорового паперу та аплікації, слухали українські пісні, відвідали міні-музеї вишиванки...

21 травня - День вишиванки.

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.

Пропонуємо в цей день провести в дошкільних закладах "Паради вишиванок", концерти, тематичні заняття по ознайомленню дітей із вишиванками, декоративному малюванню.

Download
день вишиванки.docx
Microsoft Word Document 15.6 KB

УВАГА! Конкурс!

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2015 рік, з метою активізації освітньої роботи дошкільних навчальних закладів з патріотичного виховання дітей, з 01 червня до 01 вересня поточного року буде проведено в режимі он-лайн фестиваль-огляд матеріалів з досвіду роботи вихователів за темою «Україна – рідний край».

До участі в заході пропонуємо долучитись педагогам дошкільних навчальних закладів (навчально-виховних комплексів) різних типів і форм власності. З умовами проведення радимо ознайомитися за посиланням http://pedpresa.ua/festival

20 лютого 2015 року на базі Васильківського ДНЗ № 5 «Дзвіночок» пройшов міський конкурс дитячої творчості «Ми діти твої, Україно!».

Конкурс проводився з метою формування у дітей дошкільного віку патріотизму, національної самосвідомості, виховання національної гідності і особистої самоповаги, створення умов для реалізації традиційних рис українського народу – працелюбності, ощадливості, наполегливості, хазяйновитості, прагнення до знань. У конкурсі прийняли участь педагоги та вихованці дошкільних навчальних закладів міста. Всі учасники конкурсу отримали грамоти, медалі та подарунки від депутата Васильківської районної ради Мазепи Олега Володимировича. Детальніше про конкурс у рубриці: Міський конкурс "Ми діти твої, Україно!"

Програма «Дошкільнятам  —  освіта для сталого розвитку» стартувала і у нас, в місті Василькові.

13 лютого 2015 року на базі Васильківського ДНЗ № 10 «Ластівка» (завідуюча: Омельчук Катерина Федорівна)  було проведено навчальний семінар-тренінг «Теорія і методика освіти для сталого розвитку»для працівників закладів дошкільної освіти міста Василькова та Васильківського району.

У роботі семінару взяли участь 25 педагогічних працівників.

Заняття з педагогами проводили:

♦ Бондарук  Ірина Петрівна, координатор проекту «Освіта для сталого розвитку в дії», завідувач навчально-методичного кабінету історії та правознавства Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів;
♦ Дворнік Тетяна Анатоліївна, тренер проекту «Освіта для сталого розвитку в дії», методист науково-методичного центру відділу освіти Васильківської міської ради.

В дошкільних закладах міста пройшли Різдвяні розваги.

З наступаючим Новим 2015 Роком!

Перегляньте майстер-клас!

Сотні Ваших колег в Україні вже використовують цей посібник для роботи з дітьми старшого дошкільного  віку.
Усім відоме прислів’я «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Тож пропонуємо Вам переглянути майстер-клас від одного з авторів посібника, доктора педагогічних наук Наталі Гавриш, яка сама проводить 
заняття з дітьми за навчально-методичним посібником «Вчимося розповідати. Складання розповідей за серіями сюжетних картин на основі літературних творів» за посиланням: 
https://www.youtube.com/watch?v=AQ69jgSZu6A

21 листопада - День Гідності та Свободи.

Указом Президента України від 13.11.2014 № 872/2014 21 листопада визнано Днем Гідності та Свободи.
Мета запровадження пам’ятної дати — це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття

20 листопада - Всесвітній день дитини.

20 листопада вважається Всесвітнім днем дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.
Свято також відзначається в день, коли Організація Об'єднаних Націй прийняла декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році. Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна Конвенція про права дитини.

Призупинено дію Державних санітарних норм та правил.

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) «Про внесення змін до Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» винесено на громадське обговоренняЗауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров'я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на електронну адресу мnela@moz.gov.ua

Міжнародна науково-практична конференція «Ціннісні орієнтації в житті дитини».

Педагогів у сфері дошкільної освіти запрошують 30 жовтня 2014 року для участі у конференції. Конференція буде проходити онлайн. Для участі в ній потрібно зареєструватися. детальна інформація за посиланням 

http://pedrada.com.ua/mcfr-osvita/webinars/mizhnarodna_naukovo-praktichna_konferentsija_tsinnisni_oriyentatsiyi_v_zhitti_ditini/

Цього тижня переходимо на зимовий час.

26 жовтня 2014 року о 04:00 за Київським часом на території України  відбудеться перехід на зимовий час.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509, годинникові стрілки буде переведено на одну годину назад.

До уваги керівників! Про обов'язкові профілактичні щеплення.

27 вересня - День вихователів та усіх дошкільних працівників.

Завідуючі, вихователі, помічники вихователів, музичні керівники, вихователі-методисти, практичні психологи, логопеди, кухарі, пралі та медичні сестри – усіх працівників дошкільних закладів, які віддають щоденно тепло своїх сердець дітям, вітаємо з професійним святом!

Щира подяка Всім працівникам дошкільної освіти за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддану служінню улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм. Адже, саме Ви виховуєте майбутніх науковців, урядовців, зірок і просто добрих людей.

Бажаємо Вам якнайшвидшого підвищення престижу, обраного за покликанням фаху, адже Ви виховуєте майбутнє України!

Зичимо Вам здоров’я, щастя, добра та натхнення, а найголовніше – відчуття вдячності за свою роботу від дітей, батьків та держави.

До уваги працівників дошкільної освіти та психологічної служби!

Для тих, не мав змоги прийняти участь у вебінарі «Казкотерапія: розвиток позитивного образу «Я» дитини», може переглянути відеозапис семінару за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=Llq7aEnsJ0g

До уваги працівників ДНЗ!

Шановні колеги! Для тих, хто не мав змоги прийняти участь у вебінарі «Організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах: нормативно-правове забезпечення» радимо переглянути відеозапис вебінару за посиланням: http://youtu.be/w7eJIVjHib4 

Зустрічайте оновлену Програму розвитку дитини дошкільного віку "Я у світі"!

Вийшла друком Програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» (нова редакція). Програма повністю відповідає структурі Базового компонента дошкільної освіти та має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»
Побачила світ нова редакція Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», підготована до друку Цифровим видавництвом МЦФЕР.
Програма складається з двох частин:
 Програмі надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ МОН від 24.06.2014 № 750).

Вітаємо Всіх педагогів з 1 вересня!

Щиро вітаємо з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання. Найщиріші слова подяки - педагогам, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій та мир у кожен заклад, кожну родину!

1 червня - Міжнародний день захисту дітей.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків. Закликаємо усіх зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю нашої України.

Обговорення навчальних програм для дошкільних закладів.

Шановні колеги! Просимо Вас долучитися до громадського обговорення програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», комплексної програми розвитку, навчання і виховання дітей раннього віку «Соняшник», освітньої програми «Дитина в дошкільні роки» та програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Зауваження та пропозиції просимо надсилати на електронну адресу: programa2014@ukr.net

Download
Дитина у дошкільні роки.doc
Microsoft Word Document 265.0 KB
Download
Соняшник.pdf
Adobe Acrobat Document 1.2 MB
Download
Українське дошкілля.pdf
Adobe Acrobat Document 7.5 MB
Download
Я у світі частина 1.pdf
Adobe Acrobat Document 1.6 MB
Download
Я у світі частина 2.pdf
Adobe Acrobat Document 2.7 MB

15 травня - День української вишиванки.

Увага! У квітні-травні 2014 року в ДНЗ міста пройдуть Тижні безпеки.

Як ознайомити дітей із правилами безпечної поведінки та допомогти їм засвоїти ті навички, що забезпечать збереження їхнього життя і здоров’я в разі виникнення надзвичайної ситуації? Для цього у квітні-травні в дошкільних навчальних закладах міста будуть проведені Тижні безпеки знань з основ безпеки життєдіяльності.

Вітаємо зі святом миру і віри!

Напередодні одного з найсвітліших свят християнського світу - Воскресіння Христового, дозвольте привітати Вас, шановні працівники дошкільної освіти, і побажати вам мирного неба, світлої долі, особистого щастя, міцного здоров'я. Нехай Господня Благодать зійде на ваші домівки і серця. Нехай сьогодні і завжди Ваші мрії збуваються, віра у добро тільки посилюється, бо саме Ви передаєте її дітям, тому маєте бути сповнені нею. Вірте в силу життя і світла, в силу сонця і краси. Бо ніде у світі немає такого сонця і неба як у нас, ніде у світі немає таких людей як у нас, ніхто у світі не має таких дітей як наші.

До уваги керівників ДНЗ!

9 квітня о 15-00 годині у відділі освіти відбудеться засідання атестації комісії відділу освіти щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ.

Сьогодні, 2 квітня, світова спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги.

Датою для святкування Міжнародного дня дитячої книги був обраний день народження Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарем дітей багатьох поколінь. Основна мета свята полягає в пропаганді дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини.

"Педрада" запрошує практичних психологів прийняти участь у конкурсі.

Вікові новоутворення результують процес психічного розвитку дитини у період дошкільного віку. Для того, щоб відбувалися вікові новоутворення, практичний психолог має ефективно вибудувати психологічний супровід розвитку кожної дитини. Тому редакція журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» оголошує конкурс на найкращі розробки щодо організації та забезпечення психологічного супроводу становлення вікових новоутворень у дошкільника. Активні, творчі й ініціативні практичні психологи системи освіти, які стануть переможцями конкурсу, отримають чудові подарунки. Бажаємо всім успіху! Докладніше на сайті http://ppds2014.pedrada.com.ua/konkurs/about/

Сьогодні, 20 березня, у світі відзначають Міжнародний день щастя.

У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети. Також, на думку засновників Дня, сьогоднішнє свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства, у зв'язку з чим засновники закликають всі країни направити зусилля на поліпшення добробуту кожної людини. Дата святкування була обрана не випадково. 20 березня — День весняного сонцестояння, коли день дорiвнює ночi і сонце свiтить однакову кiлькiсть часу практично на всiй територiї земної кулi. Таким чином, цей день символiзує рiвне право на щастя кожного мешканця Землi. 

МОН запрошує до обговорення програми "Оберіг".

Розміщуємо для громадського обговорення Програму розвитку дітей від пренатального періоду до 3-х років «ОБЕРІГ» Міністерства освіти і науки України. Авторський колектив, розуміючи всю складність створення програми, яка б відповідала всім вимогам сучасності, із вдячністю сприймає всі зауваження і пропозиції та обов’язково врахує їх під час доопрацювання та видання програми. Запропоновану Вашій увазі редакцію Програми буде літературно відредаговано після доопрацювання. Зауваження та пропозиції просимо надсилати на електронну адресу: programa2014@ukr.net

Download
ОБЕРІГ_ПРОГРАМА РАННІЙ ВІК.doc
Microsoft Word Document 1.5 MB

Заробітну плату освітян не скорочуватимуть - МОН.

У Кабінеті Міністрів України обговорили заходи економії в державі. Посадовці досягли розуміння щодо неприпустимості скорочення заробітної плати, збільшення навантаження вчителів та викладачів. Про це повідомляє Урядовий портал. Міністерство освіти і науки України запропонувало інші заходи економії бюджетних коштів, які б не порушували права та соціальні гарантії освітян. Детальний план оптимізації державних витрат незабаром буде оприлюднено. Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України встановив жорстку економію державних коштів. Відповідну постанову «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» уряд прийняв на засіданні 1 березня 2014 року.

Вітаємо всіх жінок зі святом!

Любі наші!

Щиро вітаємо вас з міжнародним днем Жінок! Віки і тисячоліття світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. І тільки завдяки Вашій життєвій силі, насназі та довготерпінню з віку у вік продовжується рід людський на землі. Матір, сестра, кохана – жіночий першопочаток супроводжує нас до останнього подиху. І якщо краса порятує світ, то це буде Ваша краса, адже Ви перетворюєте його на чарівну перлину. У цей святковий день бажаємо всім жінкам міцного добробуту, довічного щастя, шаленого кохання та постійного добробуту. Хай панує мир, злагода у світі та у Вашій оселі. 

Звернення правління ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти".

Діти завжди потребують любові і тепла, турботи і уваги за будь-яких обставин. Особливо гостро це питання стоїть нині, адже неспокійна політична ситуація в нашій країні безперечно несе напруженість і тривожність. Дорослі часом дуже емоційно обговорюють події, які відбуваються в країні, та свої очікування в присутності дітей, не усвідомлюючи, до яких психологічних травм це може призвести. Діти мало що зрозуміють з коментарів дорослих, але перебуваючи в тісній емоційній залежності від них, болісно сприймають їхні переживання. Тож тривожність і страх майбутнього можуть оселитися у дитячих душах надовго, витіснивши веселощі і радість. Кожен з нас має право на власну думку і на власні політичні погляди. І кожен матиме змогу висловити свою позицію на президентських виборах. Проте головна місія в житті кожного з нас — людей небайдужих, відданих дошкільній справі — забезпечити повноцінне зростання дітей, оберігати їх від усього, що може зашкодити їхньому як фізичному, так і психічному здоров’ю. Ми відкрито спілкуємося з колегами з усіх регіонів України і не маємо при цьому жодних проблем чи протиріч. Ми завжди готові прийти одне одному на допомогу. Ми єдині у своїх думках і діях, цінуємо людяність, чесність, відвертість. І ми патріоти своєї країни, бажаємо зберегти її єдиною і мирною для наших дітей. На нашу думку, кожен у нашій країні має чесно й добросовісно виконувати свої обов’язки, а головне — зважено ставитися до прийняття рішень. Ми не повинні перекладати власні проблеми на дітей. Сьогодні за вікнами весна. І нехай вона щойно почалася, і ще немає навколо буяння квітів, але вона прийшла, відкрила двері у наші оселі і овіяла новим подихом наші будні. Тож давайте всі разом прагнути до того, щоб дитяче життя наповнювалося найяскравішими кольорами, щоб діти мали змогу бачити найцікавіші сни, вірили й були впевненими у кожному наступному завтра. Адже наше майбутнє у їхніх маленьких рученятках, наш всесвіт — у тисячах звернених на нас дитячих очей. Будьмо прикладом толерантності, взаємоповаги та доброзичливості для наших дітей.

Голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»

Н. В. Омельяненко

14 березня 2014 року о 11-00 годині відбудеться вебінар.

"МЦФЕР: Освіта" запрошує до участі у безоплатному вебінарі для фахівців дошкільної освіти на тему "Технологія побудови освітнього процесу за допомогою методичного конструктора".

Дізнайтеся докладніше про програму вебінару на сайті Педпреса за посиланням.

Оголошено Всеукраїнський конкурс освітніх технологій - 2014.

Download
умови проведення.doc
Microsoft Word Document 37.0 KB

Цікаво знати! 17 січня - День дитячих винаходів.

Дитяча фантазія та винахідливість не знають меж. Саме тому багато предметів, якими людство користується сьогодні, були винайдені дітьми. Нині, для того, щоб підтримати юні таланти, у світі щороку 17 січня відзначають День дитячих винаходів.

У МОН розпочала свою роботу група по розробці програми раннього розвитку дитини.

15 січня 2014 року в Міністерстві освіти і науки України (МОН) проведено перше засідання робочої групи по розробці програми раннього розвитку дитини. До складу робочої групи увійшли фахівці своєї справи: педагоги, практики, науковці, психологи та медики. МОН повідомляє, що всі охочі можуть внести свої пропозиції до змісту програми на надсилати їх на електронну адресу proqrama2014@ukr.net

Атестація педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом.

11 січня - Міжнародний день "дякую"!

Свято з'явилося за ініціативою ООН і ЮНЕСКО. Відзначається щорічно.  Цього дня бажано подякувати всім близьким та рідним всім тим, хто є поруч із Вами та тим, хто Вам небайдужий. Адже слова вдячності мають магічні властивості, за їх допомоги люди дарують радість один одному і висловлюють увагу. Психологи впевнені, що слова подяки здатні заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Головне, аби "дякую" йшло від чистого серця.

З наступаючим Новим 2014 Роком!

Про перенесення робочих днів.

Українці відпочиватимуть з 1 по 7 січня 2014 року. Згідно з розпорядженням "Про перенесення робочих днів у 2014 році" від 21.11.2013 р. № 920-р ці дні рекомендовано зробити вихідними. Про відпрацювання новорічно-різдвяних канікул читайте в наказі відділу освіти нижче.

Download
Про перенесення робочих днів.doc
Microsoft Word Document 29.5 KB

Цікаво знати!

Українські розробники представили першу українську казку для дітей у популярних магазинах "цифрових додатків". Відтепер народну казку "Котигорошко" можна не лише читати, а й слухати.

Важлива новина!

17 грудня 2013 року в Міністерстві освіти та науки під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка та за участю заступника міністра освіти і науки Бориса Жебровського відбулось перше засідання Міжвідомчої ради з питань дошкільної освіти.

Детальніше про цю подію читайте на сайті МОН.

День святого Миколая.

19 грудня відзначається день святого Миколая. В Україні, за традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили в чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя у святого. В цей день в усіх Васильківських дошкільних навчальних закладах пройшли розваги, присвячені дню святого Миколая. Всі дошкільнята отримали солодкі подарунки від Васильківського міського голови Сабадаша Володимира Івановича та народного депутата Бадаєва Руслана Геннадійовича.

10 грудня відзначається Міжнародний День Прав Людини.

Щороку 10 грудня відзначається Міднародний день прав людини. Традиційно в цей день проводять круглі столи та конференції, що покликані привернути увагу всього світу до питання захисту прав людини та нагадати про механізми забезпечення добробуту суспільства.

Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року та перспективи на 2014 рік.

5 грудня під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського проведено Всеукраїнську нараду "Стан та перспективи розвитку дошкільної освіти". Під час наради було підведено підсумки розвитку дошкільної освіти України у 2013 році у цифрах та визначено найголовніші події року.

З підсумками наради Ви можете ознайомитись на сайті

Міністерства освіти і науки України.

До відома керівників ДНЗ! Про організацію додаткових освітніх послуг в ДНЗ.

Міністерство освіти і науки України звертає увагу на дотримання чинного законодавства при наданні додаткових освітніх послуг у дошкільних навчальних закладах.

З інструктивно-методичним листом "Про організацію додаткових освітніх послуг у дошкільних навчальних закладах" Ви можете ознайомитись нижче.

Download
Інструктивно-методичний лист.doc
Microsoft Word Document 40.0 KB

Увага! Керівникам! Затверджено зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок.

Міністерство соціальної політики України спільно з Міністерством юстиції України затвердили зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників – наказ від 8.11.2013 р. №748/2354/5.

Інструкцію, зокрема, доповнено новим положенням, яким визначено, що трудові книжки ведуться на студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності.

Детальніше читайте в наказі та Інструкції.

Download
nakaz_instrukciya.doc
Microsoft Word Document 41.0 KB

29.11.2013 року ДНЗ № 8 "Пролісок" відсвяткував своє 70-річчя.

Васильківський ДНЗ № 8 "Пролісок" був відкритий в кінці листопада 1943 року. За ці роки не один десяток поколінь випустилось з його стін.

На святі були присутні багато почесних гостей: радник голови Київської облдержадміністрації з питань освіти Віктор Григорович Бутник, Васильківський міський голова Сабадаш Володимир Іванович, начальник відділу освіти Гаркавенко Володимир Григорович, голова Васильківської міської організації профспілки працівників освіти Байда Любов Станіславівна, заступник начальника відділу освіти Летко Любов Григорівна, директор НМЦ відділу освіти Шагова Оксана Павлівна.

Садочок отримав багато подарунків: новий телевізор з DVD та караоке, музичний центр, радіотелефон... Васильківський міський голова Сабадаш В. І. вручив працівникам закладу грамоти та грошові премії.

До уваги педагогів та батьків!

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що 28.11.2013 року об 11 годині буде проведено вебінар-семінар для батьків та педагогів "Робота з особливими дітьми дошкільного віку в дошкільних закладах". Вебінар буде транслюватися он-лайн на освітньому порталі ПедПРЕСА. Для перегляду семінару наобхідно зайти на сайт www.pedpresa.com.ua в розділ "Он-лайн конференція". Програмою семінару передбачено висвітлення досвіду роботи педагогів, медиків, психоологів з дітьми дошкільного віку з особливими потребами.

20 листопада святкується Всесвітній день дитини. Вітаємо всіх дітей зі святом!

13 листопада відзначається Всесвітній день доброти.

Цього дня у 1998 році в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій взяли участь Австралія, Канада, Японія, таїланд, Сінгапур, Велика Британія та США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни. Бажаємо Вам щодня й інші країни.

Бажаємо Вам щодня випромінювати гарний настрій, дарувати людям щирі усмішки та свою підтримку!

До уваги вихователів ДНЗ!

29, 30, 31 жовтня 2013 року відбудеться ІІ етап проблемно-тематичних курсів підвищення кваліфікації вихователів ДНЗ "Упровадження інноваційних технологій в практику роботи дошкільних закладів".

Місце проведення: Васильківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9. Початок о 10-00 годині.

Оголошено Всеукраїнський Фестиваль дитячого театрального мистецтва.

З метою активізації творчого потенціалу дітей дошкільного віку, Міністерством освіти і науки України оголошено проведення з 01 листопада 2013 року по 01 квітня 2014 року Всеукраїнського Фестивалю дитячого театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності.

Download
наказ.doc
Microsoft Word Document 77.0 KB
Download
театральний фестиваль.doc
Microsoft Word Document 82.5 KB

Відкриття п'ятої групи в ДНЗ № 4 "Сонечко".

          Втілюючи в життя соціальні ініціативи Президента України Віктора Федоровича Януковича «Діти – майбутнє України» та Національний план дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», модернізація та розвиток дошкільної освіти, створення належних умов для навчання та виховання дошкільнят є одним з пріоритетів діяльності влади у місті Василькові.

         З метою забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти триває поступове відновлення діяльності Васильківського дошкільного навчального закладу № 4 «Сонечко». 

          З 21 жовтня 2013 року відкрито додатково п’яту групу для дітей раннього віку. В групі створені всі належні умови для навчання та виховання дітей раннього віку. Групу обладнано новими меблями, розвивально-ігровими осередками, новим м’яким та твердим інвентарем.

Про застосування ДержСанПінів.

Download
наказ про санпіни.docx
Microsoft Word Document 12.8 KB

Затверджено нові кваліфікаційні характеристики педпрацівників.

Download
nakz_665.docx
Microsoft Word Document 169.3 KB

27 вересня - Всеукраїнський День Дошкілля!

За те, що горнеться до Вас дитина

Вважає другом, цілковито довіряє

І шепотить свою дитячу таємницю –

Хай Божа сила Вас оберігає!

 

За працелюбність, доброту, уважність

Ласкаву усмішку, терпіння

Коли навколо пустощі і гамір –

Здоров’я Вам, наснаги і везіння!

 

Хай вдячні будуть мами й тата

Допомагають у складну хвилину

За те, що в Ваші руки довіряють

Свій найцінніший скарб – дитину!

 

Хай сонячно на серці завжди буде

На добрі справи кожен день багатий

Хай поважають і цінують люди!

Я Вас вітаю з професійним святом!

 

Відеорепортаж про святкування Всеукраїнського Дня Дошкілля дивіться у "Васильківських новинах" за посиланням: 

http://www.vasilkov.info/index.php?go=Pages&in=view&id=244

Зміни у порядку атестації педагогічних працівників.

Радимо ознайомитись!

30 вересня 2013 року набирають чинності зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 року № 1135.

Затверджено ДержСанПіни.

01 серпня 2013 року наказом Міністерства охорони здоров'я України № 678 затверджено Державні санітарні норми та правила "Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей". Ознайомитися з наказом Ви можете перейшовши за посиланням ДержСанПін "Влаштування, обладнання,утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей"

Вітаємо з початком нового 2013-2014 навчального року!

Нехай у цьому році всі ваші сподівання і плани збуваються, а кожен ваш крок у професійній діяльності супроводжується підтримкою та розумінням.

Бажаю вам всілякої підтримки з боку батьків, керівників, колег, держави. Адже колективно розв'язувати навіть найскладніші завдання завжди легше. 
Нехай ваша праця приносить вам задоволення. Будьте впевнені в собі і в своїх діях. І нехай сонце завжди осяває ваш дім, не дивлячись, що за вікном ось уже осінь.

30.08.2013 року відбулася серпнева нарада працівників дошкільної освіти міста.

Конкурс ігрових майданчиків на освітньому порталі "Педпреса" закінчено!

Наші дошкільні заклади увійшли в 10 лідерів по Україні!

Васильківський ДНЗ № 3 "Джерельце"

на 4 місці.

Васильківський ДНЗ № 10 "Ластівка"

на 6 місці.

                                                 Вітаємо!!!

Освітній портал "ПедПреса" - конкурс дитячих майданчиків ДНЗ.

З метою визначення найкращого дитячого майданчика у ДНЗ, Освітнім порталом "Педагогічна преса" (Міністерства освіти і науки України) оголошено конкурс "У дитячому садочку - як у барвистому віночку!".

Наші дошкільні заклади міста прийняли участь в конкурсі:

Це Васильківський ДНЗ № 3 "Джерельце"

та Васильківський ДНЗ № 10 "Ластівка".

http://pedpresa.com.ua/vote5/category/kyjivska-obl/m-vasylkiv/

 

ПРОГОЛОСУЙТЕ, БУДЬ-ЛАСКА ЗА НАС!

8 липня відзначається День родини.

Просимо всі дошкільні навчальні заклади міста у тижневому плані роботи на період з 8 по 14 липня 2013 року передбачити заходи з нагоди Дня родини.

Download
рекомендації.doc
Microsoft Word Document 29.0 KB

1 червня - День Захисту Дітей.

У дошкільних навчальних закладах міста пройшли свята та розваги, присвячені Дню Захисту Дітей. Це - концерти, вистави, різноманітні конкурси дитячої творчості, ігри.

Шана та подяка вам, дорогі ветерани!

8 Травня 2013 року в старших групах Васильківського ДНЗ № 10 "Ластівка" пройшло тематичне заняття  на тему "Звучать мелодії років Великої Вітчизняної війни". Після заняття діти поклали букети живих квітів до пам’ятника воїнів Великої Вітчизняної Війни та пам’ятника двічі Героя Радянського Союзу Лавріненкова В. Д.

Це свято не затьмариться в віках.

В цей день нестимуть діти завжди квіти.

Не обміліє пам’яті ріка.

В серцях нащадків буде жити...

28 квітня - Всесвітній день охорони праці.

28 квітня 2013 року з ініціативи Міжнародної організації праці відзначається Всесвітній день охорони праці – міжнародна акція по розвиткові ідей безпечної й гідної праці. 
Обласна організація Профспілки підтримує дану ініціативу і закликає організаційні ланки приєднатися до проведення Всесвітнього дня охорони праці, яка в нинішньому році пройде під девізом: “Профілактика професійних захворювань”. 

УВАГА!

Внесено зміни до Інструкції з організації харчування дітей в ДНЗ. Ознайомитись із додатками і спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України  № 200/165 від 26.02.2013 року можна у рубриці "Нормативно-правова база". 

Керівникам дошкільних закладів, педагогам...

Зупинити насилля над дітьми – справа нашої професійної гідності


Керівникам органів управління освітою,
Керівникам  дошкільних навчальних закладів
Педагогічним  працівникам дошкільних
навчальних закладів 
В   Інтернеті  та  ЗМІ   з’являється інформація про  негуманне  ставлення до дітей, приниження їхньої гідності і, що найстрашніше, в ранньому та дошкільному віці. Вважаємо це неприпустимим ні з точки зору загальнолюдської моралі,  ні  з точки зору  професійної етики. Нагадуємо  всім працівникам дошкільних навчальних закладів про наступне.
У статті 30 Закону України «Про дошкільну освіту» та у пункті 37 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами), визначено вимоги до педагогічних працівників, які зобов’язані: дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків; забезпечувати емоційний комфорт, захист  дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства. 
Керівникам дошкільних навчальних закладів необхідно внести до Правил внутрішнього розпорядку, виконання яких є обов’язковим для кожного працівника,  вимоги щодо дотримання професійної етики.  Розробити  додатки, до яких включити етичні норми діяльності, моральні принципи та правила  професійної поведінки і передбачити відповідальність працівників. При цьому, керівники закладів мають зробити все, щоб попередити порушення  правил  професійної етики.
Органам управління  освітою  слід  посилити персональну відповідальність керівників дошкільних навчальних закладів за дотриманням працівниками професійної етики і негайно приймати рішення щодо звільнення осіб, що  проявляють фізичне або психологічне  насильство  по відношенню до дітей.  
У той же час, керівники дошкільних навчальних закладів,  педагоги  повинні  інформувати  органи  та  установи,  на  які  покладається здійснення заходів з попередження  насильства в сім'ї  про випадки жорстокого поводження з дітьми, насильства над ними або погрози щодо їх вчинення.
Міністерство і громадськість свідомі того, що лише спільними зусиллями можна  зупинити насилля над дітьми.  Це справа нашої професійної гідності.
Заступник Міністра освіти і науки,                            Голова правління ВГО
молоді та спорту України                                           «Асоціація працівників                  
                                                                                      дошкільної освіти
                         Б. М. Жебровський                           Н. В. Омельяненко

 

Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України інформує про освітню розвиваючу технологію.

Download
1.jpg
JPG Image 736.3 KB
Download
Пропозицiя_для_закладiв_Мережi_РР_Пакет_
Microsoft Word Document 35.5 KB

15 березня 2013 року о 10.30 відбудеться ІІ етап Всеукраїнського конкурсу « Вихователь року -2013»

Відповідно до плану роботи КОІПОПК (м. Біла Церква) відбудеться другий етап  Всеукраїнського конкурсу  «Вихователь року-2013», під час якого буде  проведено тестування та співбесіда з учасниками   конкурсу. Запрошуються всі учасники, які подали документи на конкурс.

 

Вітаємо усіх жінок зі святом 8 Березня!

Хай пролісок ніжний дарує Вам ніжність,

А сонячний промінь дарує тепло.

У березні вітер несе хай надію,

І щастя, і радість, і тільки добро.