Всеукраїнська акція «Посади дерево миру».

21 квітня 2018 року Васильківський ДНЗ № 3 «ДЖЕРЕЛЬЦЕ”  приєднався до Всеукраїнської акції. В День довкілля губернатор Київщини Олександр Горган разом з маленькими вихованцями Васильківського ДНЗ № 3 «Джерельце» висадили символічну  «Алею миру». Як зазначив у своєму виступі Олександр Горган: «Мета цієї акції – формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, прагнення берегти природу рідної землі. Українці повинні кардинально змінити своє ставлення до довкілля. Лише це врятує нашу природу і дасть можливість зберегти її для майбутніх поколінь». До акції долучилися Васильківський міський голова Володимир Сабадаш, отець Української греко-католицької церкви Роман Романович, Владика Української греко-католицької церкви Йосиф, перший заступник міського голови Гурєєв В.В., секретар міської ради Оксана Перінська, начальник відділу освіти Лілія Козак, батьки та педагоги  Васильківського ДНЗ № 3 «Джерельце».

Державна служба надзвичайних ситуацій в гостях у дошкільнят.

В рамках проведення Тижня безпеки життєдіяльності в гостях у дошкільнят Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» побували працівники державної служби надзвичайних ситуацій. Під час зустрічі дітям вдалось дізнатись про те, хто ж такі рятувальники, які завдання їм доводиться виконувати у повсякденній роботі, який бойовий одяг і спорядження використовується при ліквідації пожеж та надзвичайних подій. Вони розповіли дітям про важливість безпечної поведінки малят як вдома, так і на вулиці. Малеча щиро подякувала працівникам ДСНС та висловили бажання зустрітись і в наступному році.

Хто рятувальником працює,

Той завжди усіх рятує.

І дорослих, і малих,

І старих, і молодих.

Міжнародний день книги в закладах дошкільної освіти

Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967 року) — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі. Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені найкращим книгам світу, так і у Васильківських закладах дошкільної освіти відзначили Міжнародний день книги, проведенням тематичних занять, на яких діти виготовили власні книжечки.

Підсумкове засідання атестаційної комісії Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка».

30 березня 2018 року відбулось підсумкове засідання атестаційної комісії Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка».

Атестацію пройшли атестацію 30 педагогів закладів дошкільної освіти. Відповідно до протоколу № 4:

v1 музичний керівник був атестований на відповідність раніше встановленому 9 тарифному розряду;

v12 педагогів було про атестовано на відповідність раніше встановленому 11 тарифному розряду;

v4 педагогам – присвоєно «спеціаліст другої категорії».

v2 педагогам -  присвоєно «спеціаліст першої категорії».

 

Атестаційною комісією також  порушено перед атестаційною комісією відділу освіти Васильківської міської ради про встановлення відповідності раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»  та присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» педагогам закладів дошкільної освіти.

Шевченківський тиждень в закладах дошкільної освіти міста.

Безсмертне ім’я українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що була філософом, талановитим поетом та художником, людини, яка була не байдужа до свободи українського народу.

Протягом Шевченківського тижня в закладах дошкільної освіти міста були проведені тематичні заняття «Уклін тобі, Кобзарю!», присвячені 204-ій річниці з дня народження великого митця.

З вуст педагогів та дітей  звучали вірші Великого Кобзаря про рідну Україну, її природу та красу; лунали пісні на слова Т. Г. Шевченка. Діти малювали за мотивами віршів Т. Шевченка.

 

Маємо надію, що відчуття любові та поваги до людей, які прославляють рідну українську землю, не зникнуть у наших вихованців ніколи.

23 лютого 2018 року відбувся методичний міст "Дошкільна освіта за кордоном"

На методичному заході педагоги закладів дошкільної освіти познайомились  із теорією та практикою педагогічних виховних систем дошкільного спрямування різних країн світу, ознайомились із актуальними проблемами педагогічної галузі та дошкільної освіти у різних країнах світу, таких як Велика Британія, Фінляндія, Франція, Ірландія, Японія, Китай, Нідерланди, Німеччина.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови.

Мова – найбільший людський скарб. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Кожна людина має завжди пам’ятати  хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти. 

 

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. В закладах дошкільної освіти пройшли заходи, присвячені цьому дню: свята, заняття, ігри та розваги, діти читали вірші відомих українських поетів.

Майстер-клас.

9 лютого 2018 року відбувся на базі НМЦ відбувся майстер-клас  з методики соціального та психологічного розвитку дитини «Ляльки з особистими історіями (Ляльки-персони)».  Майстер-клас був проведений методистом  НМЦ Дворнік Тетяною Анатоліївною. яка була учасником майстер-класу, проведеного тренерами Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» в м. Києві. Ляльки-персони – це не іграшка для дітей, а інструмент для педагога. Запропонована методика покликана надихати педагогів та озброїти їх необхідними навичками, аби за допомогою ляльок долати у дітей стереотипи й упередження.

Місячник педагогічної майстерності.

В рамках проведення місячника педагогічної майстерності педагогів, що атестуються члени атестаційної комісії Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» мали змогу ознайомитися з  педагогічної діяльності педагогів Васильківського ДНЗ № 2 «Барвінок». Було переглянуто інтегроване заняття (музична діяльність + зображувальна діяльність) «Зимова казка» з дітьми старшого дошкільного віку, проведене музичним керівником Степановою Іриною Петрівною та вихователем  Дерев’янко Галиною Павлівною.

26 лютого 2018 року відбувся фестиваль педагогічних здобутків педагогів закладів дошкільної освіти.

Проблема пошуку форм організації освітньої діяльності, які б забезпечували позитивний результат, завжди хвилювала педагогів. Кожен творчий педагог завжди шукає ті форми організації освітнього процесу, які є ефективними саме для тих дітей, із якими він працює зараз. І тому, під час проведення фестивалю 12 педагогів закладів дошкільної освіти мали змогу  представити себе як педагога, презентувати всім присутнім ті методи, форми роботи та інноваційні технології, які застосовують в роботі з дітьми дошкільного віку, показали свої здобутки та напрацювання в міжатестаційний період. Фестиваль пройшов творчо і змістовно.

19 грудня святкуэмо свято Миколая

19 грудня 2017 року у закладах дошкільної освіти міста  пройшли заходи, присвячені Дню святого Миколая. 

Всі дошкільнятами отримали солодкі подарунки від Васильківського міського голови Сабадаша Володимира Івановича.

13 грудня святкуємо День святого Андрія Первозванного

Семінар для педагогів-дошкільників.

12 грудня 2017 року на базі дошкільного закладу «Золоті зернята» смт. Глеваха для педагогів-дошкільників міста Василькова та Васильківського району відбувся семінар з теми «Шляхи впровадження освітньої програми «Впевнений старт» в практику роботи дошкільних закладів»  за участю одного із авторів програми Хартман Олени Юріївни, старшого наукового співробітника лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, кандидата психологічних наук, заступника голови Ради молодих вчених Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

20 листопада — Всесвітній день дитини

«Діти – се наш дорогий скарб,

се наша надія, се – молода Україна»

Олена Пчілка

Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

Майже афоризмом стали слова «Без свят не буває дитинства!». Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ, допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об’єднують і спонукають до творчості.

 Тому, 20 листопада у всіх закладах дошкільної освіти для дітей пройшли тематичні заняття, розваги, ігри, конкурси.

З 13 по 17 листопада в закладах пройшов тиждень толерантності

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. 

Тиждень був насичений різноманітними заходами.

Було проведено:

для педагогів: педагогічні години, консультації, педагогічні посиденьки, семінари, психологічні тренінги;    
         для дітей:

інтегровані  заняття  та  бесіди:  «Моя  країна», «Моє місто», «Всі ми різні, але всі ми разом», «Різні країни — одна планета», «Ми — жителі планети Земля», «Світ навколо нас», проведені різноманітні дидактичні ігри «Я схожий, я відрізняюся від інших…», «Комплімент», «Що означають наші імена?», «Назви ласкаво», прочитано твори В. Сухомлинського  («Бо я людина», «Скажіть людині здрастуйте», «Навіщо кажуть спасибі», «Важко бути людиною», «Образливе слово», «Лялька під дощем», «Через потік», «Врятував сонечко», «Горбатенька», «Мишків велосипед», «Гойдалка за парканом»), проведено виставки дитячих робіт.      

10 листопада відбулась педагогічна конференція

Конференція-презентація посібника з батьківського виховання "Родинна твердиня" для педагогів міста Василькова та Васильківського арйону відбулась на базі Васильківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. Учасниками конференції були і вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів.

9 листопада - День української писемності та мови

07 листопада 2017 року відбувся педагогічний вернісаж методичних ідей

Методичний захід проводився з метою впровадження інноваційних технологій розвитку професійної компетентності педагогів ДНЗ. Під час вернісажу вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів міста презентували свої структури методичної роботи, ділились своїми знахідками та напрацюваннями.Педагогічний вернісаж пройшов змістовно та цікаво. За результатами оцінювання виступів вихователів-методистів переможцями визнано:

Пароход Людмилу Михайлівну, вихователя-методиста Васильківського ДНЗ  № 1 «Журавлик» та Сєдову Вікторію Петрівну, вихователя-методиста Васильківського ДНЗ № 4 «Сонечко». Переможці отримали в подарунок грамоти та електронні носії інформації.

Вітаємо переможців!

 Від Васильківського міського голови Сабадаша В.І. та начальника відділу освіти Козак Л.О.  всі дошкільні навчальні заклади міста отримали подарунки – мультимедійні проектори.

IX Міжнародна виставка "Інноватика в сучасній освіті"

Виставка пройшла 26.10.2017 року у Палаці дітей та юнацтва міста Києва. Педагоги міста мали змогу відвідати виставку та прийняти участь у Круглому столі «Реалізація діяльнісного підходу в контексті формування життєвої компетентності особистості дошкільника».

День захисника України та День козацтва в ДНЗ міста

13 жовтня  2017 року у Васильківських ДНЗ  до Дня захисника України та  День козацтва пройшли різноманітні заходи:

-         - зустрічі з військовослужбовцями, бесіди про історію козацтва,  заняття, ігри, розваги «Спритні козаки та козачки».

 

Діти виготовили подарунки для своїх батьків та для воїнів АТО.

Міжнародний день посмішки. День посмішки в ДНЗ міста

Кожну першу п’ятницю жовтня весь світ неофіційно відзначає День Посмішки.

Від щирого серця хочеться привітати всіх вас з цим чудовим святом, побажати гарного настрою і трохи розказати про усмішку. 
Виникненню цього свята світ зобов’язаний художнику Харві Беллу, який мешкав в Америці. У свій час він придумав всім відомий смайлик — «усміхнену жовту пику», для рекламної акції. Значки із зображенням смайлика, приколоті до одягу службовців, піднімали настрій клієнтам і мали неймовірний успіх. Трохи пізніше з’явилися майки, бейсболки, листівки, емблеми і т.д. з позитивним логотипом, і смайлик набув всесвітню популярність. 

22 вересня 2017 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбувся урочистий захід, присвячений Всеукраїнському Дню дошкілля.

У заході взяли участь: Міністр освіти і науки України Лілія Гріневич, заступник Міністра Павло Хобзей, представники Міністерства, науково-педагогічні працівники, спеціалісти обласних департаментів (управлінь) освіти і науки, методисти закладів післядипломної педагогічної освіти, педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів України. 

Лілія Гриневич привітала працівників дошкільних навчальних закладів із Всеукраїнським Днем дошкілля, подякувала педагогам за їх відданість своїй справі та любов до вихованців, зазначила, що праця педагогів дошкільного закладу – одна із важливих на шляху становлення особистості дитини.

Під час урочистої частини  кращих представників освітньої галузі було нагороджено Дворнік Тетяну Анатоліївну - лауреата  Всеукраїнського фестивалю-огляду кращого досвіду з організації просвіти батьків вихованців дошкільних навчальних закладів/ навчально-виховних комплексів «Джерело батьківських знань».

Із  Всеукраїнським Днем дошкілля!

З 11.07. по 15.09.2017 року пройшов Оліпійський тиждень.

 З 11.09. по 15.09.2017 року у Васильківських дошкільних навчальних закладах міста пройшов Олімпійський тиждень, присвячений  Дню фізичної культури та спорту. Він пройшов  під девізом «Здорова дитина – здорова родина».

Цей Тиждень був насичений різноманітними формами роботи з дітьми. Це і проведення рухливих ігор  на свіжому  повітрі, виставка сімейних  малюнків  «Ми  зі спортом дружимо», спортивні  розваги «Олімпійські  ігри», спортивні ігри  «Веселі естафети», заняття «У здоровому  тілі - здоровий  дух, художньо-продуктивна діяльність, малювання  «Олімпійської  символіки», різноманітними загартувальними процедурами, фізкультурними  розвагами, самостійною руховою діяльністю, організацією міні-турпоходів в групах дітей старшого дошкільного віку «Сильні, сміливі, спритні».

       Організовані заходи були направлені на активізацію рухової діяльності дітей та привернення уваги дорослих (як батьків так і педагогів) до важливості фізкультури у вирішенні проблем  виховання здорової дитини та формування навичок здорового способу життя. 

Пройшли засідання методичних об'єднань педагогів ДНЗ

29 серпня 2017 року на базі відділу освіти та Васильківського ДНЗ № 4 «Сонечко» пройшли засідання методичних об’єднань педагогів дошкільних навчальних закладів міста.

Керівниками методичних об’єднань було  проаналізовано роботу методичних об’єднань за 2016/2017 навчальний рік та розглянуті завдання на 2017/2018 навчальний рік.

Методистом НМЦ Дворнік Т?А? було представлено методичні рекомендації щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році та навчально-методичне забезпечення дошкільної освіти: перелік програм, посібників, рекомендованих МОН України та презентовано нові редакції програм «Українське дошкілля» та «Впевнений старт».

Члени методичних об’єднань мали змогу обговорити розклади організованої навчальної діяльності дітей по кожній віковій групі, поспілкуватися і отримати відповіді на питання, які їх хвилюють.

 

Також, було обговорено проекти планів роботи методичних об`єднань на 2017/2018 навчальний рік,  які були схвалені всіма членами методичних об’єднань.

Вітаємо всіх з початком нового 2017/2018 навчального року!