Засідання міського опорного закладу.

16 квітня 2019 року відбулось заключне засідання міського опорного закладу з теми «Формування в учасників освітнього процесу звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку», що працював три роки у Васильківському ДНЗ № 6 «Малятко» (керівник Сліпуха Н.В.).

 

Під час заняття слухачі переглянули повчальну розвагу з дітьми старшого дошкільного віку «Про сестрицю, голубу водицю або Чому в крані скінчилась вода». Слухачі мали змогу поділитися враженнями від проведених засідань та зійшлися на спільній думці про те, що дану тему потрібно продовжувати. Підсумовуючи роботу опорного закладу Турчин Наталія Василівна представила всім присутнім створений фільм про проведену роботу.

Засідання міської педагогічної студії педагогів.

11 квітня 2019 року у Васильківському ДНЗ № 8 «Пролісок» відбулось засідання міської педагогічної студії педагогів старших груп, які впроваджують програму для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». На засіданні були присутні і педагоги молодших, середніх груп інших закладів дошкільної освіти міста. Методистом НМЦ Дворнік Тетяною Анатоліївною для педагогів було проведено семінар «Впровадження навчально-методичного комплекту «Впевнений старт» в роботу з дітьми середнього та старшого дошкільного віку».

 

Члени міської педагогічної студії, які в поточному році впроваджують «Впевнений старт» мали змогу презентувати  свій досвід роботи з дітьми, поділитися враженням від реалізації даного проекту. 

Засідання міського клубу творчих педагогів.

Дошкільний вік – один із найбільш відповідальних періодів життя людини у формуванні фізичного здоров’я, що забезпечують його вдосконалення, зміцнення й збереження в майбутньому.

12 лютого 2019 року відбулось чергове засідання міського клубу творчих педагогів з теми «Формування здоров’язберігаючої компетентності учасників освітнього процесу в закладах дошкільної освіти», який діє на базі Васильківського ДНЗ № 10 «Ластівка».

 

На засіданні було розглянуто питання пошуку сучасних підходів до оздоровлення дітей в умовах закладу дошкільної освіти, питання формування основ безпеки життєдіяльності у дітей дошкільного віку. Члени клубу переглянули музично-спортивну розвагу-змагання  «Зростаємо ми дужими, бо зі спортом ми дружимо», в якій участь прийняли і батьки вихованців старших груп.

Засідання міської школи професійного зростання вихователів.

8 лютого 2019 року на базі Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» відбулось чергове засідання міської школи професійного зростання вихователів «Сходинки до успіху», керівником якої є вихователь-методист Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» Кравченко Надія Дмитрівна.

На засіданні було розглянуто питання формування первинного економічного досвіду як необхідної умови й результату економічної соціалізації  і виховання дошкільників. Досвідом  роботи з впровадження програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот» поділилась вихователь Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» Пономаренко Людмила Миколаївна.      

 

Семінар-тренінг для педагогів.

В рамках проведення міського педагогічного фестивалю «Грані педагогічної майстерності» Дворнік Тетяною Анатоліївною, методистом науково-методичного центру відділу освіти, для педагогів Васильківського ДНЗ № 1 «Журавлик» проведено семінар-тренінг «Ляльки з особистими історіями. Методика соціального та психологічного розвитку дитини».

Засідання міської творчої групи педагогів.

21 січня 2019 року відбулось чергове засідання міської творчої групи педагогів з теми «Пізнавальний розвиток дітей через організацію пошуково-дослідницької діяльності», яке вже другий рік діє на базі Васильківського ДНЗ № 4 «Сонечко».

На засіданні було розглянуто питання організації STREAM- лабораторії як нового елементу предметно-розвивального середовища закладу дошкільної освіти. Педагогами було обговорено види лабораторій, які доречні для організації в закладі. Проведено  практикум по організації досліджень в лабораторії. Наголошено на безпеці життєдіяльності дітей під час організації досліджень.

 

Засідання міського опорного закладу.

Відбулось чергове засідання міського опорного закладу з теми «Формування в учасників освітнього процесу звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку», який вже третій рік діє на базі Васильківського ДНЗ № 6 «Малятко».  

На засіданні було розглянуто питання формування в учасників освітнього процесу відповідних досвіду і цінностей, необхідних для сталого розвитку, засобами  художньо-творчого напрямку. були ознайомлені із мистецтвом треш-арт. Також слухачі опорного закладу мали змогу повправлятися у створенні інтелектуальних карток, використовуючи  ідеї  сталого розвитку.

Засідання міської арт-студії.

26 грудня 2018 року на базі Васильківського ДНЗ № 2 «Барвінок»  відбулось засідання міської арт-студії з теми «Організація буккроссингу в умовах закладу дошкільної освіти», керівник Максакова Людмила Василівна. На засіданні були розроблені рекомендації щодо організації куточків обміну книжками в закладах дошкільної освіти міста, розглянуті зразки оформлення таких куточків. Розроблені рекомендаційні матеріали будуть направлені в усі заклади дошкільної освіти міста.

Семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти.

7 грудня 2018 року на базі Васильківського ДНЗ № 1 «Журавлик» відбувся семінар- практикум для педагогів з теми «Впровадження в освітній процес принципів педагогіки розуміння». Семінар провела методист НМЦ Дворнік Тетяна Анатоліївна.

Засідання міського клубу творчих педагогів.

20 листопада 2018 року на базі Васильківського ДНЗ № 10 «Ластівка» відбулось засідання міського клубу творчих педагогів з теми «Формування здоров’язберігаючої компетентності учасників освітнього процесу в закладах дошкільної освіти».

На засіданні було розкрито питання необхідності застосування ефективних здоров’язбережувальних технологій в закладах дошкільної освіти. Члени клубу мали змогу поспілкуватися із сімейним лікарем Васильківської центральної районної лікарні Рудовою Ольгою Сергіївною, яка загострила увагу на медико-профілактичних технологіях, що забезпечують збереження і зміцнення здоров’я дітей. 

В практичній частині було переглянуто заняття з фізичного виховання з дітьми старшого дошкільного віку з використанням вправ ігрового стетчингу «На лісовій галявині» (провела інструктор з фізичного виховання Терещенко Оксана Миколаївна). 

Семінар-практикум для вихователів.

16 листопада 2018 року на базі Васильківського ДНЗ № 1 «Журавлик» відбувся семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти міста на тему «Соціо-ігровий стиль роботи педагога з дітьми як ефективна  технологія в освітньому процесі закладу дошкільної освіти».

На засіданні було розкрито необхідність застосування ефективних технологій навчання та виховання дітей дошкільного віку, використання герменевтичного підходу  в освітньому процесі з дітьми.

В практичній частині було переглянуто гру-стратегію з дітьми старшого дошкільного віку «Маленькі туристи. Подорож в ліс», проведену вихователем-методистом Пароход Л.М. та вихователем Шипуліною С.І.

Під час проведення практикуму «Соціо-ігрова технологія в дії» педагоги мали змогу удосконалити свої уміння і навички щодо соціо-ігрового стилю роботи. 

Перше засідання міської школи професійного зростання вихователів "Сходинки до успіху".

13 листопада 2018 року на базі Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» відбулось перше засідання міської школи професійного зростання вихователів. Керівник: Кравченко Надія Дмитрівна, вихователь-методист Васильківського ДНЗ №12 «Дюймовочка».

Тема. Самоменеджмент як одна з ключових компетентностей педагога ХХI століття. На засіданні було розглянуто питання формування навичок самоменджменту у педагогів-початківців, ефективного використання робочого та вільного часу. Проведено тренінг для педагогів «Самоменеджмент  як важлива складова успішної кар’єри».

Семінар-тренінг «Ляльки-персони».

08 листопада 2018 року на базі Васильківського ДНЗ № 5 «Дзвіночок» відбувся семінар-тренінг для педагогів закладів дошкільної освіти з теми «Впровадження в освітню роботу з дітьми методики соціального та психологічного розвитку дитини «Ляльки з особистими історіями».

Методика використання ляльок-персон набула значного поширення у педагогічній практиці багатьох країн, зокрема Великій Британії, Австралії, Сполучених Штатах Америки, Нідерландах, Ісландії та Німеччині, а також у Південній Африці. Методика "Ляльки з особистими історіями" наразі успішно поширюється і в освітніх закладах України. Дана програма створена в рамках реалізації проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

 Семінар-тренінг провела Дворнік Тетяна Анатоліївна. методист науково-методичного центру відділу освіти.

Перше засідання акме-студії.

26 жовтня 2018 року на базі Васильківського ДНЗ № 4 «Сонечко» пройшло перше засідання акме-студії для завідуючих та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста. На засіданні були розглянуті актуальні питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2018/2019 навчальному році. Члени студії були ознайомлені з освітньою технологією «Стіни, які говорять» або своєчасне перетворення освітнього простору дошкільників. Члени мали змогу поділитися своїм досвідом роботи в оформленні розвивального життєвого простору. Також всі присутні отримали відповіді на свої запитання щодо роботи в системі «Курс. Дошкілля».

Засідання міської арт-студії.

23 жовтня 2018 року в ДНЗ № 2 «Барвінок» відбулось перше засідання міської  арт-студії педагогів з теми «Організація буккроссингу в умовах закладів дошкільної освіти». Керівник: Максакова Людмила Василівна, вихователь-методист ДНЗ № 2 «Барвінок».

 

 

На засіданні були розглянуті питання поширення буккроссингу в Україні. Члени арт-студії ознайомились з досвідом роботи з даної ідеї різних організацій та установ та намітили шляхи реалізації даного проекту у Васильківських закладах дошкільної освіти. 

Науково-методична проблема дошкільної освіти на 2018/2019 навчальний рік «Інноваційний підхід  до формування та розвитку професійної компетентності педагогічних працівників».

На допомогу працівникам дошкільної освіти міста

Download
збірник- 2018.pdf
Adobe Acrobat Document 838.0 KB