Міський методичний фестиваль педагогічних інновацій - 2017.

"Упровадження інноваційних технологій - основа інноваційного розвитку навчального закладу".

Проблема пошуку форм організації освітньої діяльності, які б забезпечували позитивний результат, завжди хвилювала педагогів. Кожен творчий педагог завжди шукає ті форми організації освітнього процесу, які є ефективними саме для тих дітей, із якими він працює зараз. Безперечно, цей пошук сприяє розробці, апробації та впровадженню у практику роботи інноваційних технологій, які і є гвинтиками у досить складному механізмі, який носить назву «освітній процес».

 

Фестиваль педагогічних інновацій педагогів Васильківських ДНЗ  пройшов 17 січня 2017 року на базі ДНЗ  № 5 «Дзвіночок». Це був освітянський захід, у рамках якого педагогічні працівники ДНЗ мали можливість представити інноваційні ідеї, авторські методики, технології; окремі інноваційні методи; прийоми та форми роботи з дітьми дошкільного віку. Методичний захід був проведений з метою презентації роботи педагогів ДНЗ з впровадження педагогічних інновацій, а також їх популяризація.

На фестивалі було представлено:

Курс "Культура добросусідства"

Вже другий рік поспіль педагоги Васильківських ДНЗ залучені до впровадження інноваційної діяльності. Так, на фестивалі було представлено програму «Культура добросусідства для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів». Вихователь санаторної групи ДНЗ № 3 «Джерельце» Іващенко Світлана Миколаївна представила досвід роботи з впровадження навчально-методичного комплексу «Український віночок. Київщина». 

Міжнародний проект "Освіта для сталого розвитку в дії".

Впровадження Міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» в роботу з дітьми молодшого та старшого дошкільного віку розкрила вихователь-методист ДНЗ  № 6 «Малятко» Турчин Наталія Василівна. Вона поділилась досвідом роботи педагогів закладу  з використання емпауермент-педагогіки в реалізації курсу «Освіта для сталого розвитку для дошкільнят»

Інноваційні технології в ДНЗ спрямовані на створення сучасних компонентів і прийомів, основною метою яких є модернізація освітнього процесу. Вони застосовуються педагогами у всіх видах дитячої діяльності. Досвідом роботи з використання елементів ейдетики в розвитку мовлення дошкільників поділилась вихователь-методист ДНЗ № 2 «Барвінок» Максакова Людмила Василівна. Присутніми були переглянуті фрагменти ейдетичних занять з дітьми раннього, молодшого, середнього та старшого дошкільного віку.

 

Збереження і зміцнення здоров’я дітей – є одним із головних завдань дошкільного закладу. Досвід роботи з впровадження фізкультурно-оздоровчих технологій представила вихователь-методист ДНЗ № 4 «Сонечко» Сєдова Вікторія Петрівна.

 

У музичному розвитку дошкільнят педагоги широко застосовують елементи методики Карла Орфа, розпочали ІКТ. Почали використовувати і музикотерапію. Чому педагоги ДНЗ № 7 обрали саме музикотерапію розповіли вихователь-методист, практичний психолог Котова Світлана Вікторівна та музичний керівник Гаркава Катерина Володимирівна.

 

Цікавим досвідом роботи з використання музично-ігрових технологій у вихованні культурно-гігієнічних навичок у дітей молодшого дошкільного віку поділилась вихователь ДНЗ № 1 «Журавлик» Терещенко Яна Григорівна. Було переглянуто декілька відео роликів використання даної технології в роботі з дітьми.

 

На фестивалі було представлено також досвід роботи практичного психолога ДНЗ № 12 «Дюймовочка» з використання методів арт-терапії в роботі з гіперактивними дітьми. Було надано рекомендації педагогам з впровадження елементів арт-терапії в роботу з дітьми.

 

 

Досвідом роботи з використанням педагогічних технологій у зображувальній діяльності поділились:

ü  вихователь ДНЗ № 6 «Малятко» Старих Наталія Едуардівна, яка розповіла про ефективність впровадження методики розвитку творчих здібностей Людмили Шульги. Представила програму «Барвиста радість», по якій працює з дітьми.

 

ü  вихователь ДНЗ № 5 «Дзвіночок» Проценко Наталія Володимирівна презентувала всім присутнім виставку робіт з використанням нетрадиційних технік зображувальної діяльності. А також провела майстер-клас по виготовленню ялинкової прикраси.

Надбання світового педагогічного досвіду, досягнення вітчизняної науки, а також досвід поколінь є також підґрунтям інноваційної діяльності. Досвідом роботи з використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського поділилась вихователь-методист ДНЗ № 9 «Тополька» Шевченко Світлана Олександрівна.

 

Учасники методичного фестивалю мали змогу ознайомитись з виставкою методичних матеріалів по впровадженню в практику роботи ДНЗ інноваційних технологій.

По закінченню фестивалю було проведено «Відкритий мікрофон». Всі бажаючі мали змогу висловити свою думку стосовно інноваційної діяльності в ДНЗ. Присутніми було відмічено, що методичний фестиваль пройшов цікаво і змістовно. Дана форма методичної роботи є ефективною в роботі з педагогами ДНЗ міста.

Учасники методичного фестивалю були нагороджені подяками та сертифікатами.