Всеукраїнський семінар із діловодства.

31 травня 2019 року в приміщенні цифрового видавництва «МЦФЕР-Україна» відбувся семінар для членів «Асоціації працівників дошкільної освіти» з теми «Організаційно - розпорядча документація керівника закладу освіти», який провела Ніна Омельяненко, шеф-редактор управлінських видань напряму «MCFR: Освіта», голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти». Присутньою на семінарі була і голова місцевого осередку Дворнік Тетяна Анатоліївна, методист з дошкільного виховання науково-методичного центру відділу освіти Васильківської міської ради.

 

Після закінчення семінару для учасників була проведена екскурсія видавництвом.

День захисту дітей.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. 

 

Працівники та вихованці закладів дошкільної освіти міста 31 травня 2019 року приєднались до його відзначення проведенням для вихованців: розваг, свят, спортивних змагань, акцій…

День вишиванки в закладах дошкільної освіти міста.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Цьогоріч день вишиванки припав на 16 травня.

Працівники та вихованці закладів дошкільної освіти приєднались до відзначення цього дня проведенням свят, занять, флешмобів.

Координаційна рада у м. Вінниця.

15-16 травня 2019 року у м. Вінниця відбулось чергове засідання Координаційної ради «Асоціації працівників дошкільної освіти», у якій взяли участь 55 представників із 20 областей України.

Від нашого міста участь у ній взяли голова місцевого осередку Асоціації Дворнік Тетяна Анатоліївна та завідуюча Васильківським ДНЗ № 1 «Журавлик» Макуха Валентина Іванівна. Усі присутні мали змогу ознайомитися із досвідом роботи колег м. Вінниця, ознайомитись із облаштуванням закладів дошкільної освіти, взяти участь у цікавих семінарах та майстер-класах, відвідати визначні місця.

Всесвітній день здоров’я в закладах дошкільної освіти міста.

Компанія Всесвітнього дня здоров’я відбувається в першій декаді квітня. Подія присвячена до дня прийняття Статуту ВООЗ в 1948 році.

Заклади дошкільної освіти міста приєднались до відзначення Всесвітнього дня здоров’я проведенням різноманітних заходів: занять, бесід, спортивних свят, розваг, змагань. Всі заходи цього дня спрямовані на мотивацію дітей до ведення здорового способу життя.

2 квітня - Міжнародний день поширення інформації про аутизм.

По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію. Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних також із забрудненням довкілля, їжі та питної води. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.

Традиційно, у цей день. у всіх країнах, і в Україні теж, проходять акції та флешмоби, метою яких є звернути увагу на цю проблему. Педагоги Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» теж долучилися до його проведення.

Міжнародний день дитячої книги.

Сьогодні, 2 квітня, відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято існує з 1967 року за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) — некомерційної організації, що вже понад півстоліття займається літературою для дітей та юнацтва.

 

З метою формування читацької культури дітей дошкільного віку педагогами закладів дошкільної освіти міста було проведено для вихованців: заняття, бесіди, екскурсії, читання художньої літератури…

Всесвітній день води у закладах дошкільної освіти міста.

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день водних ресурсів.

 

Педагоги та діти закладів дошкільної освіти міста приєднались до відзначення цього дня проведенням: занять, розваг, дослідів, виставок дитячих робіт, екологічні та природоохоронні акції.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна.

День проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

 

Педагоги Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» приєднались до всесвітнього флешмобу #шкарпетуйся на підтримку людей з синдромом Дауна. Практичним психологом Горбатенко Людмилою Володимирівною було проведено заняття для педагогів на тему «Що потрібно знати про синдром Дауна пересічній людині?».

Засідання атестаційної комісії І рівня.

21 березня 2019 року у Васильківському ДНЗ № 4 «Сонечко» відбулось засідання атестаційної комісії І рівня. На засіданні було проатестовано 14 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти міста.

7 педагогів були проатестовані на відповідність раніше встановленим тарифним розрядам та присвоєним категоріям.

5 педагогам було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

 

Вітаємо педагогів!

«Уклін тобі, Тарасе!»

Всеукраїнське заняття доброти.

1 березня - Всесвітній день котиків. Саме у цей день, за підтримки Міністерства освіти і науки України у закладах дошкільної освіти пройшло «Всеукраїнське заняття доброти» на тему «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», яке було розроблено спеціалістами БО «БФ «Щаслива лапа». Педагоги і вихованці закладів дошкільної освіти міста також приєднались до його проведення.

Практичне заняття для педагогів.

  1. 28 лютого 2019 року для педагогів Васильківського ДНЗ № 8 «Пролісок» методистом НМЦ Дворнік Тетяною Анатоліївною було проведено практичне заняття для педагогів «Використання інтернет-ресурсів для неперервної освіти педагогів закладів дошкільної освіти».

Педагоги мали змогу ознайомитися з інтернет-ресурсами, які допоможуть їм в освітній роботі з дітьми дошкільного віку та змогли самі повправлятися у створенні презентацій, редагуванні текстів, фото та скачуванні файлів.

Майстер-клас для педагогів.

В рамках проведення міського педагогічного фестивалю «Грані педагогічної майстерності» у Васильківському ДНЗ № 1 «Журавлик» відбувся майстер-клас з художньої праці «Подарунки своїми руками». Майстер-клас провела вихователь Приход Валентина Володимирівна.

Панорама творчих здобутків педагогів закладів дошкільної освіти.

У рамках проведення міського педагогічного фестивалю «Грані педагогічної майстерності» 21 та 22 лютого 2019 року на базі Васильківського ДНЗ № 9 «Тополька» та Васильківського ДНЗ № 5 "Дзвіночок" пройшли панорами творчих здобутків   педагогів закладів дошкільної освіти міста Девіз панорам – «Досвід кращих – кожному».

Всі присутні відзначили необхідність і значущість проведення таких методичних заходів. Під час проведення заходу педагоги  поділилися своїми цікавими напрацюваннями та значними здобутками в роботі.

Грані педагогічної майстерності.

В рамках проведення міського педагогічного фестивалю «Грані педагогічної майстерності» 19 лютого 2019 року у Васильківському ДНЗ № 1 «Журавлик» вихователем вищої категорії Терещенко Яною Григорівною було проведено інтегроване заняття «Чого я потребую» з дітьми старшого дошкільного віку.

Педагог впроваджує освітній проект «Афлатот» (з основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку).

Семінар-практикум.

В рамках проведення міського педагогічного фестивалю «Грані педагогічної майстерності» 15 лютого 2019 року у Васильківському ДНЗ № 1 «Журавлик» відбувся семінар-практикум з теми «Використання лепбуків у реалізації завдань соціально – фінансової освіти дітей дошкільного віку».

Лепбу́к (з англійської «наколінна книга») — це інтерактивна тематична тека, саморобна паперова книжечка з кишеньками, дверцятами, віконцями, рухливими деталями, які можна діставати, перекладати, складати на свій розсуд.

Такий вид діяльності з дітьми допоможе педагогам поглибити, закріпити й систематизувати інформацію, а розглядання теки в подальшому дозволить швидко освіжити в пам'яті необхідний матеріал.

 

Міжнародний день дарування книг.

14 лютого - Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day). Відзначається з 2012 року. Своїй появі свято завдячує засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books у США Еммі Бродмур. Ідею створення підказав маленький син Еммі, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? Спочатку Еммі Бродмур розсилала різним людям в Інтернеті пропозиції взяти участь у запропонованій ініціативі.

Це одне з наймолодших свят у календарі, яке об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання. Міжнародний день дарування книг – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу дітей до книги.

 

Працівники та вихованці закладів дошкільної освіти міста приєднались до відзначення цього дня проведенням екскурсій, акцій «Подаруй книжку», які поповнили «куточки для читання» в  закладах та групах.

«Всі професії почесні».

В рамках проведення міського педагогічного фестивалю «Грані педагогічної майстерності» 7 лютого 2019 року у Васильківському ДНЗ № 2 «Барвінок» відбулось інтегроване заняття на тему «Всі професії почесні», проведене вихователем старшої групи Єфімовою Світланою Юріївною. На занятті дошкільнята ознайомились із такими професіями як вихователь, вчитель, лікар, кухар, військовий. До дітей на заняття завітали представники даних професій, які розповіли про свою працю.

На занятті були присутні члени атестаційної комісії Васильківського ДНЗ    № 12 «Дюймовочка», які мали змогу ознайомитись із роботою вихователя Єфімової Світлани Юріївни, яка атестуються у цьому навчальному році.

 

Семінар для педагогів.

«Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий».

Марк Твен.

 

«Краса людини – її доброта» - під таким гаслом 5 лютого 2019 року в рамках проведення міського педагогічного фестивалю «Грані педагогічної майстерності» у Васильківському ДНЗ № 10 «Ластівка» пройшов семінар-практикум для педагогів з теми «Актуальні проблеми морально-етичного виховання дітей дошкільного віку», який підготувала та провела вихователь-методист Стасюк Олена Василівна.

24 січня — Міжнародний день ескімо.

Саме у цей день у 1922 році власник магазина солодощів у місті Онава (штат Айова, США) Християн Нельсон отримав патент на ескімо. Ескімо («пиріжок ескімоса»)  - це вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур’ю. І, звісно ж, ескімо — не просто морозиво, а й символ безтурботних літніх днів, смак дитинства...

 

Цей день в закладах дошкільної освіти міста для дітей пройшов «зі смаком дитинства»: з дітьми були проведені бесіди про солодощі, їхній смак, особливий запах, «плюси» та «мінуси» солодощів, ігри-експерименти, досліди, віртуальні екскурсії на кондитерську фабрику. Діти дізнались, з чого і як виготовляють солодощі. Діти придумували  «солодкі казки», слухали  «солодку музику», малювали ескімо.

21 січня  - Міжнародний день обіймів.

Головна суть цього свята полягає у прояві дружнього ставлення або симпатії до різних людей – навіть незнайомих. Цей день був вигаданий американцями в 1986 році. Спочатку це свято вважалося  національним, але швидко ідею Сполучених Штатів Америки підхопили у всьому світі.

Головна суть цього свята полягає у прояві дружнього ставлення або симпатії до різних людей – навіть незнайомих. Ці обійми вважаються просто обміном душевним теплом.

В закладах дошкільної освіти міста в цей день пройшли флешмоби, заняття, розваги для дітей.

Різдвяні розваги в закладах дошкільної освіти міста.

Зимою свят чимало. І кожне з них має свої традиції відповідно до народних звичаїв. Різдво Христове, Меланка, Василів день.

Працівники та вихованці закладів дошкільної освіти приєднались до їх святкування. В закладах лунали колядки, щедрівки, засівальні пісні…

Різдвяні колядки в закладах дошкільної освіти міста.

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Наш народ за час свого існування збагатився багатьма різними обрядовими дійствами: колядки, вертепи та самі ж приготування до свята, про яке ми так багато знаємо.  

В закладах дошкільної освіти міста пройшли різдвяні колядки.

«Андріївські вечорниці» в закладах дошкільної освіти міста.

Тиждень права в закладах дошкільної освіти міста.

В період з 10.12. по 14.12.2018 року в закладах дошкільної освіти міста пройшов тиждень права. В цей тиждень було проведено:

для педагогів: педагогічні години, консультації по ознайомленню з Конвенцією ООН про права дитини, семінари, тренінги для педагогів;

vвиготовлено для педагогів та батьків інформаційні бюлетені про права дітей.

для дітей дошкільного віку:    інтегровані  заняття  та  бесіди,  різноманітні дидактичні ігри, читання та бесіда за змістом творів, розваги, вистави на дану тематику тощо.

Семінар-практикум для членів Асоціації ПДО.

7 грудня 2018 року на базі ЗДО № 265 м. Києва відбувся семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти України, членів Асоціації працівників дошкільної освіти з теми «Використання технології складання інтелектуальних карт у освітньому процесі». Семінар-практикум провела Інна Кіндрат, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Рівненського ОІППО, головний редактор Платформи професійного розвитку EdManagement, канд. пед. наук. Захід відвідали і наші вихователі-методисти, члени АПДО.

 

Міська Web-вітрина «Інновації в методичній роботі».

03 грудня 2018 року в приміщенні Васильківського ДНЗ № 4 «Сонечко» відбувся міський методичний захід Web-вітрина «Інновації в методичній роботі». На заході вихователі-методисти закладів дошкільної освіти міста представляли свої нові інноваційні форми в методичній роботі з педагогами та створені електронні інформаційно-методичні  ресурси.

Тиждень толерантності.

Сучасна людина живе в дуже різноманітному світі, й лише толерантність до інших і дотримання певних загальнолюдських цінностей може врятувати наш світ від ворожнечі, конфліктів і війн. Спробуємо на практиці довести мудрість слів «толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями» (Кофі Аннан).

 

Тиждень толерантності, який пройшов в закладах дошкільної освіти з 12 по 16 листопада 2018 року, був насичений різноманітними заходами.

День української писемності та мови в закладах дошкільної освіти.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Педагоги та вихованці закладів дошкільної освіти міста приєднались до відзначення цього свята проведенням тематичних занять, виховних заходів, розваг, конкурсів, українських ігор. читанням  та  інсценуванням українських народних казок, читанням віршів про українську мову.

Хто мав змогу – написав радіо диктант.

ІІ етап курсів підвищення кваліфікації.

31 жовтня та 1 листопада 2018 року відбувся ІІ етап курсової перепідготовки вихователів закладів дошкільної освіти міста. Заняття проходили на базі Васильківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 та Васильківського  академічного ліцею «Успіх» для 79 вихователів. 

Слухачі курсів мали змогу відвідати цікаві семінари, тренінги та майстер-класи, проведені методистами Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Проект «Впевнений старт» «#VS_Fest – 2018».

24 жовтня в м. Київ у великому конференц-залі Національної академії наук України відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар для тренерів-представників проекту «Впевнений старт» «#VS_Fest – 2018».

Семінар провела команда проекту «Впевнений старт» на чолі із керівником проекту, директором ТОВ «Українська академія дитинства» Рогозянським Олексієм Сергійовичем.

На заході було презентовано хід та результати проекту «Впевнений старт» у 2018 році, визнано та нагороджено кращих тренерів проекту. На заході була присутня методист науково-методичного центру відділу освіти Васильківської міської ради, тренер проекту Дворнік Тетяна Анатоліївна, яка теж була відзначена авторами проекту. У другій частині заходу всі учасники мали змоги відвідати авторські майстер-класи педагогів. 

Флешмоб «Вільна гра дітей, або День без іграшок!».

Науковцями доведено, що 60% дітей в старших групах грають на примітивному рівні. Близько 30% вважають за краще не грати один з одним, а займатися конструкторами і головоломками. І лише небагато дітей (5-7%) грають у складні розгорнуті гри, тоді як ще в 1970-і на складну гру були здатні практично 100% малюків. Що сталось? Діти не вміють гратися у ігри, гратися разом!

Вперше в Україні, 22 жовтня 2018 року, в закладах дошкільної освіти відбувся незвичайний флешмоб «Вільна гра дітей, або День без іграшок!».

Заклади дошкільної освіти міста Василькова приєдналися до  флешмобу. Метою його проведення було привернення уваги дорослих до ігрової діяльності дітей, створення відкритого ігрового простру та умов для розвитку інтересів і запитів дитини, для отримання нею досвіду досягнення своєї мети.

Ідея дня: «Передусім природні інтереси й активність дитини».  

Під час проживання цього дня було використано матеріали професора, доктора педагогічних наук Катерини Крутій про «Халабудну педагогіку».

Всесвітній день посмішки в закладах дошкільної освіти міста.

В першу жовтневу п’ятницю відзначається одне з найвеселіших свят – Всесвітній день посмішки! Цього року він припадає на 5 число. Це хороший привід із самого ранку посміхнутися і провести в гарному настрої весь день. 

Дякувати за такий приємний день ми зобов’язані талановитому художнику Гарві Беллу, до якого в 1963 році звернулися представники страхової компанії «State Mutual Life Assurance Company of America» з проханням придумати логотип. Художник запропонував розробку, яка припала їм до душі, і добре знайома зараз кожному з нас – смайлик. Цей малюнок став популярним в одну мить як в самій компанії, так і по всьому світу. А ось за розробку цього позитивного логотипу Гарві Белл отримав лише 50 доларів. У 1999 році, з ініціативи самого художника, вперше було відсвятковано Всесвітній день посмішки!

Працівники і вихованці закладів дошкільної освіти міста приєднались до відзначення дня посмішки проведеними заходами: заняттями, акціями «Подаруй посмішку» та розвагами.

Не забуваймо, що посмішка робить вас щасливішими і красивішими, це ще й чудова терапія!

Всесвітній день тварин у закладах дошкільної освіти міста.

4 жовтня - чудовий привід проявити любов до братів наших менших, адже саме цього дня відзначають Всесвітній день тварин. Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце.

Вперше це свято відзначали в 1931 році, коли відповідне рішення про його заснування прийняли засідателі Міжнародного конгресу прихильників громадського руху з захисту природи. Цей захід відбувся у Флоренції. Цього дня товариства з захисту прав тварин проводять акції у багатьох країнах світу.

 До проведення цього свята  долучилися і працівники закладів дошкільної освіти міста. В цей день в закладах пройшли акції, фотовиставки. заняття для дітей, розваги. Крім того, День тварин - це привід нагадати всім про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох стали дійсно незамінними членами сім'ї.

Міський педагогічний калейдоскоп.

27 вересня 2018 року в приміщенні Васильківського академічного ліцей "Успіх" відбувся міський педагогічний калейдоскоп, присвячений 100-річчю з дна народження В.Сухомлинського. Педагоги закладів дошкільної освіти презентували виставку методичних матеріалів з впровадження в освітній процес з дітьми педагогічної спадщини В.Сухомлинського.

21 вересня - Міжнародний день миру.

День миру в Україні встановлений Указом Президента № 100 від 5 лютого 2002 року «Про День миру» і відзначається щорічно 21 вересня — в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

Працівники та вихованці закладів дошкільної освіти міста приєдналися до проведення Дня миру. В закладах пройшли акції «Пташка миру», розваги, конкурси, виставки, тематичні заняття із закликом до всіх людей на Землі «Живіть у мирі та злагоді».

Олімпійський тиджень в закладах дошкільної освіти міста

 З 10.09. по 14.09.2018 року в закладах дошкільної освіти міста під девізом: «Здорова дитина – щаслива країна» пройшов Олімпійський тиждень. Заходи під час тижня були  спрямовані на популяризацію спорту, здорового способу життя.

З дітьми були проведені бесіди на теми «Олімпійські символи — прапор, олімпійський вогонь, церемонії ігор», «Історія Олімпійських ігор». Під час проведення спортивних змагань, вікторин, розваг, малята ділилися своїми знаннями про здоровий спосіб життя, змагалися, гралися та навчали молодших дітей різним вправам.

Діти емоційно та жваво реагували на кожне з завдань, демонстрували свою спритність, швидкість, згуртованість та високий рівень спортивних вмінь.

 Проведення олімпійського тижня подарувало дошкільнятам позитивний емоційний заряд, сприяло розвитку фізичних вмінь та вихованню бажання вести здоровий спосіб життя.

Тиждень безпеки дорожнього руху

У серпні-вересні в Україні традиційно проходить профілактичний рейд  «Увага! Діти на дорозі». Державтоінспекція проводить ці профілактичні заходи, що вже стали доброю традицією, напередодні та на початку навчального року.

В рамках профілактичного рейду закладах дошкільної освіти міста з 3 по 7 вересня 2018 року пройшли тижні безпеки дорожнього руху під гаслом «Безпека 6на дорогах залежить від кожного!».  Метою проведення Тижня є активізація інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей та їхніх батьків.

Протягом Тижня безпеки дорожнього руху було проведено: -          ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ: лекторії, наради щодо попередження дитячого дорожнього травматизму, оформлено куточки безпеки дорожнього руху, тематичні папки, папки-пересувки; виготовлено наочну інформацію в «Куточки для батьків».-      ДЛЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ: заняття, тренінги на відповідну тематику, бесіди; вікторини; цільові прогулянки із спостереженням за транспортом, знайомство з світлофором, знайомство з дорожньою розміткою «зебра»; дидактичні, творчі, рухливі ігри, сюжетно-рольові ігри; розваги; переглянуто мультфільми на тематику безпеки дорожнього руху тощо.

Вітаємо з початком нового 2017/2018 навчального року!