Реалізація проєкту.

Сучасна іграшкова індустрія пропонує широкий спектр різноманітних іграшок. Усі вони яскраві, привабливі зовні, та, на жаль, не всі з них мають розвивальну цінність. Натомість, справді універсальною іграшкою є конструктор LEGO, що забезпечує найширші потреби дошкільника, спонукає до мислення, фантазування, дає дитині змогу відчути себе творцем.

Про можливості широкого використання LEGO матеріалу (конструкторів) в освітньому процесі з дітьми дошкільного віку педагогів закладів дошкільної освіти міста ознайомили 23 січня 2020 року на семінарі-практикумі у Васильківському ДНЗ № 5 «Дзвіночок». Досвідом роботи застосування LEGO-технологій поділились педагоги Васильківського ДНЗ № 5 «Дзвіночок» та автор проєкту «Від маленької цеглинки до розумної дитинки», переможець «Громадський бюджет 2019», вихователь-методист Грицай Людмила Володимирівна. 

Засідання школи професійного зростання вихователів ЗДО

21 січня 2020 року у Васильківському ДНЗ № 12 «Дюймовочка» відбулось засідання школи професійного зростання вихователів (керівник Кравченко Надія Дмитрівна). Тема засідання «Освітня робота з дітьми з особливими потребами» є актуальною для малодосвідчених вихователів. На засідання школи були запрошені працівники КУ «Інклюзивно-ресурсний  центр»: директор центру Храпунова Владислава Олександрівна, заступник директора Харченко Марія Станіславівна, практичний психолог Зіник Анастасія Василівна, які ознайомили учасників школи з актуальними питаннями інтеграції дітей з особливими освітніми потребами у суспільство, починаючи з дошкільного віку; надали практичні поради вихователям по роботі з такими дітьми.

I ТМ «Електронний контент педагога».

В рамках реалізації проєкту «Професійне удосконалення педагогів» 13 грудня 2019 року у Васильківському ДНЗ № 8 «Пролісок» відбулось засідання школи ІКТ для педагогів закладів дошкільної освіти міста. На засіданні педагоги  були ознайомлені з можливостями застосування диску Gmail в управлінській та методичній діяльності, навчилися створювати Google форми для опитування та тестування.

IV ТМ "Ігрові технології"

12 грудня 2019 року у Васильківському ДНЗ № 1 «Журавлик» в рамках реалізації проєкту «Професійне удосконалення педагогів» та в рамках роботи методичного об'єднання вихователів закладів дошкільної освіти відбувся семінар-практикум з теми «Методична кухня. Ігри-провокації. Використання педагогіки емпауерменту в освітньому процесі», який провела керівник м/о, вихователь-методист Васильківського ДНЗ № 1 «Журавлик» Пароход Людмила Михайлівна. На засіданні педагоги  були ознайомлені з основними принципами Реджіо-педагогіки, були розглянуті питання використання ігор-провокацій в роботі з дітьми, використання педагогіки емпауерменту. В практичні частині семінару-практикуму учасники самі мали змогу прийняти участь у Реджіо-провокації.

Download
план+рекомендації вихователів.pdf
Adobe Acrobat Document 150.7 KB

Засідання методичного об'єднання.

В рамках роботи методичного об'єднання вихователів закладів дошкільної освіти (керівник Котова С.В.) 28 листопада 2019 року у Васильківському ДНЗ № 4 «Сонечко» відбувся семінар-практикум. На семінарі-практикумі були розглянуті питання реалізації завдань математичного розвитку дітей в ігровому середовищі за програмою «Впевнений старт» та питання організації сприймання і обговорення творів живопису з дітьми дошкільного віку. В практичній частині засідання з членами  методичного об'єднання була проведена бесіда по картині в’єтнамської художниці Фан Ту Транг «Весняний пейзаж» та практична робота, під час якої педагоги обирали і використовували різні техніки образотворчої діяльності, які можна застосовувати  в роботі з дошкільниками.

Семінар-практикум для педагогів.

22 листопада 2019 року на базі Васильківського ДНЗ № 12 «Дюймовочка» було проведено семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти на тему «Використання методики соціального та психологічного розвитку дитини «Ляльки з особистими історіями» в роботі з дітьми різних вікових груп». Під час засідання педагоги дізнались про історію виникнення даної методики, про її використання педагогами України. Для педагогів методистом НМЦ Дворнік Тетяною Анатоліївною було проведено тренінг з даної методики. А вихователь Шуліпенко Лілія Степанівна розповіла всім присутнім, як виготовити ляльку-персону, надала викрійки для її виготовлення.

Реалізація проєкту «Професійне удосконалення педагогів».

На виконання завдань V тематичного модулю «Проектні технології» 21 листопада 2019 року  у Васильківському ДНЗ № 9 «Тополька» відбулось засідання для педагогів на тему «Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку». На семінарі-практикумі вихователь-методист закладу Шевченко Світлана Олександрівна ознайомила всіх присутніх із історією виникнення «наколінних книг» і методикою їх виготовлення, запропонувала для розгляду лепбуки, виготовлені педагогами закладу. В практичній частині засідання всі присутні були залучені до колективного виготовлення лепбуку.

Засідання акме-студії.

29 жовтня 2019 року на базі Васильківського ДНЗ № 3 «Джерельце» проведено засідання акме-студії для завідуючих та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста з теми «Нормативні акценти діяльності закладів дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році».

 

На засіданні розглядались питання ведення та оформлення ділової документації закладу, оновлення номенклатури справ. Педагоги також мали змогу обмінятись досвідом роботи з питання «Як створити  розвивальне середовище в групі, або Як позбавитись методичного мотлоху?».

Реалізація проекту «Професійне удосконалення педагогів».

8 жовтня 2019 року на базі Васильківського ДНЗ № 5 «Дзвіночок» відбулось перше засідання тематичний модулю «Електронний контент педагога» для педагогів закладів дошкільної освіти. Тема «Використання інформаційно-комунікаційних технологій, інтернет-ресурсів та веб-сервісів в освітньому процесі  закладів дошкільної освіти». На засіданні Дворнік Тетяною Анатоліївною, методистом з дошкільного виховання НМЦ відділу освіти, було проведено тренінг «Як не стати «здобиччю» інформації: крок до медіа грамотності». Учасники мали змогу ознайомитись із використання Gmail в діяльності педагога, створили електронну пошту, навчилися створювати документи для спільного доступу та редагування. 

Семінар з питань інклюзії.

Про інклюзію зараз говорять на всіх освітніх рівнях: рівні можливості, особливі освітні потреби...

Але чи всі говорять про неї так відверто, як 27 вересня 2019 року на базі приватного закладу «Щастя Кіндз» розказувала про це Інна Горбенко, кандидат педагогічних наук, психолог, доцент кафедри менеджменту освіти і практичної психології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди, співзасновниця приватного дитячого садочку Cад можливостей «ЩастяKids» в місті Києві. 

На семінар з питань інклюзії приїхали педагоги з 7 регіонів України. Учасниками семінари були і наші педагоги: Пароход Людмила, вихователь-методист Васильківського ДНЗ № 1 «Журавлик» та Зіник Анастасія, практичний психолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».

Семінар-тренінг для вихователів закладів дошкільної освіти.

5 вересня 2019 року на базі Васильківського ДНЗ № 1 «Журавлик» відбувся семінар-тренінг «Впровадження навчально-методичного комплекту «Впевнений старт» в освітній процес з дітьми середнього та старшого дошкільного віку»  для вихователів середніх та старших груп, які у 2019/2020 навчальному році розпочинають впровадження даного проекту. Семінар-тренінг був проведений Дворнік Тетяною Анатоліївною, методистом науково-методичного центру відділу освіти, тренером проекту «Впевнений старт».

Структура методичної роботи з педагогами закладів дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році.

З початком нового 2019/2020 навчального року.